HostéPraha
Datum, čas13.10.2018 18:00
Skóre2:3
Sety(25:18,25:17,26:28,23:25,11:15)

Dukla do utkání vstoupila odhodlaně a po přímém bodě z podání (Aleš Holubec) se ujímá vedení 3:1. Ale i Pražané dobře podávají a po esu Marka Šulce jsou hosté v nepatrném vedení (4:5). Po bloku Šimona Krajčoviče a esu kapitána Matyáše Démara odskakují hosté o tři body (6:9). Vedení v setu hosté dlouho neudrželi. Nepřesnost na útoku (Šimon Kozák) a dobře sehraný signál středem Dukly (Aleš Holubec) vyrovnává stav první sady (9:9). První bodový náskok si domácí získávají při podání Petra Šulisty (15:13). Bohužel po teči domácího hráče sítě je opět vyrovnáno (15:15). Až dva slepené bloky Aleše Holubce naznačují, kdo získá první set (19:15). Další nepříjemné podání posílá Duklu do vedení 23:16. První setbol přichází za stavu 24:17. Set nám ukončují dvě zkažená podání na každé straně sítě po jednom. Druhý set začala Dukla velmi dobře. Rychle se ujímá vedení 8:4 po velmi obětavé hře v poli a po proměňování chycených míčů (Jan Štokr). Vedení ale dlouho Dukla neudržela. Hosté se pomalu bodově přibližují a za stavu 15:15 je vyrovnáno po technické chybě útočícího hráče (smeč rozhodčí posoudil jako tažený míč). Další přísný verdikt hlavní ho rozhodčího (dvoják) posílá do vedení Lvi (15:16). Po time domácího trenéra Michala Nekoly hosté kazí své podání a v dresu domácích jde na podání Petr Šulista. Jeho tvrdé podání nedovolilo hostům přesně přijmout a výsledkem byly dvě esa a stav na ukazateli skóre 23:16. Setbol druhého setu získává Polák Bartosz Pietruczuk (24:17). Poslední míč patří Petrovi Šulistovi, který se prosazuje z pipe a Dukla již vede 2:0 na sety. Zřejmě vysoké vedení Duklu trošinku ukolébalo. Hosté nabídnutou šanci chytli za správný konec a rychle si začínají získávat náskok. Domácí mají mít velké problémy na příjmu. Nedorozumění mezi hráči znamená jeden přímý bod za druhým a hosté již vedou 5:11. Dukla se snaží vysoký náskok Lvů snížit a to se jí i daří, přesto za stavu 20:24 přichází po smeči Dukly do autu setbol i pro hosty (20:24). Dukla se nevzdává a po krásné zalívce domácího nahrávače (Mateusz Biernat) odvrací první setbol. Druhý si kazí hosté sami (Robert Naarden), když smečují do autu. Dva bloky Dukly odvrací další dva setboly (Libor Leikep a Bartosz Pietruczuk ) a když nahrávač hostí na druhou přes míří do autu, Dukla se raduje z mečbolu. Dvě zkažená podání nám posunula stav na další mečbol Dukly (26:25). Hosté odvracejí i druhý mečbol, a když Robert Naarden úspěšně útočí ze zadní zóny, máme tu další setbol pro hosty. Ten již hosté proměňují dobře postaveným blokem. Další set začal na podání velmi dobře Bartosz Pietruczuk, dvě esa posílají velmi lacino Duklu do tříbodového vedení (6:3), ale hosté na dalším postavení hru opět vyrovnávají a máme tu velmi vyrovnanou sadu až do samotné koncovky. První setbol ve čtvrtém setu získávají hosté za stavu 23:24 po smeči Roberta Naardena. Tentokrát svůj setbol hned proměňují, když úspěšně útočí hned z první po špatném příjmu podání a je vyrovnáno. Tiebreak byl dlouho vyrovnán. Obě družstva se pravidelně střídala na podání až do výměny stran. Po výměně domácí odskakují o dva body po bloku Honzy Štokra (9:7). V koncovce tiebreaku se hostům povedlo střídání. Petr Špulák zaznamenává dvě esa a hosté jsou v nepatrném vedení (10:11). Závěr utkání rozhodly dvě nevynucené chyby Dukly. Dva doteky sítě znamenají, že hosté za stavu 11:14 se mohou radovat se svého snad prvního mečbolu proti Dukle. Hned první mečbol hostů proměňuje Robert Naarden a překvapení je na světě, hosté si z Liberce odvážejí nečekané dva body. Autor: Zdeněk ŠOLC