HostéOstrava
Datum, čas22.12.2018 18:00
Skóre3:0
Sety

Dukla do utkání vstoupila velice dobře. Petr Šulista boduje na útoku a když jde na podání, zaznamenává první eso v utkání (8:5). Přesto hosté dokázali rychle s Duklou srovnat krok a po bloku a chytré zalívce o blok Dukly (oboje Blazej Podlesny) dokonce získává jednobodové vedení (8:9). Ani toto vedení nemá dlouhé trvání. Dukla začíná úřadovat na obraně na síti a vedení se vrací na stranu domácích (10:9 – blok Jakub Veselý – Jan Štokr; 13:11 – blok Mateusz Biernat). V druhé polovině setu se opět Dukla vyznamenává na bloku a svojí pestrou hrou začíná převyšovat svého soupeře. Výsledkem je vysoké vedení na jednom postavení při podání Honzy Štokra (22:16 – eso). Další precizní blok již nám přináší první setbol utkání (24:16 – Jakub Veselý). Zkažené podání Dukly a dvě esa na straně Ostravy (David Janků) oddalují konec první sady, ale po signálu středem (Jakub Veselý) Dukla využívá čtvrtý setbol a ujímá se vedení 1:0 na sety. I úvod druhé sady vyšel lépe domácím. Plachtivé podání Libora Leikepa dělá hostům velké problémy a když na bloku zaúřaduje 209 cm vysoký Jakub Veselý, domácí jsou ve vedení 3:0 na body. Tak jako v prvním setu, tak i ve druhém hosté rychle přebírají otěže druhé sady. Tři úspěšné bloky a přímý bod z podání dovoluje Ostravě dvoubodové vedení za stavu 11:13 (bloky Václav Kotas, 2x Jakub Dvořák a eso Blazej Podlesny). Ale ani toto vedení nemá dlouhého trvání. Jan Štokr chytře oťukává blok a když Jakub Dvořák dvakrát za sebou míří do autu, Dukla se raduje z vedení 17:15. Další dva bodíky na straně domácích rychle připlouvají po bloku Libora Leikepa a nečistém hraní hostů (19:15). Při podání Honzy Štokra se rychle přibližuje konec druhé sady (23:17). Signálem středem Dukla získává první setbol druhého setu (Jakub Veselý). Ten je záhy proměněn, protože útok hostí končí v síti a domácí jsou ve vedení 2:0 na sety. Třetí set již byl jednoznačnou záležitostí pro svěřence domácího trenéra Michala Nekoly. Kvalitní podání a neprodyšná obrana na síti slavila úspěch a bodový rozdíl mezi oběma družstvy rapidně narůstal (3:1 – Jan Štokr tvrdě na útoku; 7:3 blok Libor Leikep – Petr Šulista a aut hosté). Při dalším vydařeném plachtivém podání Libora Leikepa přichází rozhodující fáze třetí sady. Hosté se velmi trápí na příjmu podání a výsledkem je rychle vedení 16:5 (2x eso). Vysoké vedení využívá domácí trenér a na palubovku posílá své mladé hráče Jirku Srba a Miroslava Kroužka. Po střídání obraz hry se nemění a během pár míčů všichni diváci vstávají ze svých sedaček, aby oslavili první mečbol utkání. Andrej Grut nádherně umístěnou smečí z hlavního kůlu do dlouhé diagonály vymetá růžek ostravské poloviny palubovky a domácí mají první mečbol (24:14). První si Dukla kazí sama zkaženým podáním. V další hře jsme svědky snad nejdelší výměny v zápase, která končí útokem hostí do těsného autu (Anton Menner) a velmi důležité vítězství za tři body pro Duklu je na světě. Autor: Zdeněk Šolc