HostéPříbram
Datum, čas4.2.2019 17:10
Skóre3:0
Sety

Utkání nám začíná v pěkném tempu. Hosté bez svého nejúdernějšího hráče (nemoc - Jaroslaw Lech) hrají velmi odvážně na podání, a to jim vůbec nevychází. Dukla naopak vše sází na svého univerzála Honzu Štokra a po jeho tvrdých smečích rychle získává náskok (5:2). Po bodovém bloku Bartosze Pietruczuka již vedou 10:6 a hosté začínají bodově ztrácet. Jan Štokr nadále tvrdí na útoku a náskok domácích pomalu narůstá (14:8). I druhý universál Dukly se vyznamenává na útoku (Patrik Indra) a na ukazateli svítí krásných 19:13 pro Duklu. Koncovka setu na sebe nenechává dlouho čekat. Petr Šulista otírá svoji smeč o blok Kocourů a máme tu první setbol utkání (24:19). Zkažené podání Dukly oddaluje konec první sady, ale po krásně sehraném signálu středem (Libor Leikep) je druhý setbol proměněn a domácí se ujímají vedení 1:0 na sety. I do druhého setu napochodovali svěřenci Michala Nekoly velmi zodpovědně a již za stavu 3:1 odskakují o dva body (hosté přešlap). Po smeči do autu domácího hráče je záhy vyrovnáno (5:5) a začínáme od znova. Až blok Honzy Štokra a útok do autu hostí vrací vedení na stranu domácích (9:6). Vedení si Dukla drží až do stavu 13:11, ale po dobře postavené obraně na síti, hosté blokem dvakrát bodují (Martn Böhm a Beau Graham), a když domácí míří do autu, poprvé se dostávají do vedení (13:14). Boj o každý míč nám pomalinku posouvá druhý set do velice vyrovnané koncovky. Přímý bod z podání Honzy Štokra dovoluje Dukle získat nepatrné vedení za stavu 22:21. První setbol druhé sady pro Duklu zaznamenává Bartosz Pietruczuk smečí z hlavního kůlu. Až třetí setbol Dukla proměňuje, když hosté útočí do anténky. Třetí set začala Příbram velmi dobře a při podání Lukáše Trojanowitcze odskakují na 2:6. Náskok hostů domácí rychle snižují a za stavu 8:8 je vyrovnáno. Od tohoto stavu si již Dukla šla za svým vítězstvím (11:9, 20:12) a hosté jen těžko vraceli nechytatelné podání Honzy Štokra a smeče domácích. Po dobře sehraném signálu středem (Jakub Veselý) obecenstvo v hale stává, aby přivítalo poslední bod utkání (24:15). První mečbol hosté odvracejí, ale po zkaženém podání hostů (Ivo Hulpach) je konec utkání. Autor: Zdeněk ŠOLC