HostéČeské Budějovice
Datum, čas23.2.2019 18:00
Skóre3:0
Sety

Do utkání lépe vkročili hráči Dukly. Již za stavu 3:1 po signálu středem se ujímají dvoubodového vedení (Jakub Veselý). Další plusový bod přidává blokem Jakub Veselý a za stavu 4:1 si žádá trenér Jihostroje René Dvořák svůj první oddechový čas. Po něm se hra obou celků vyrovnává a až když Bartosz Pietruczuk zaznamenává bod přímo z podání, Dukla odskakuje o čtyři body a máme tu druhý oddechový čas hostů. Ani tento odpočinek nezastavuje s chutí hrající Duklu. Nepřesná nahrávka nahrávače Jihostroje Angela De Amo končí v autu (15:9) a neuvěřitelně tvrdá smeč Honzy Štokra posílá domácí do sedmibodového vedení (18:11). V závěru setu hosté prostřídali sestavu, ale ztrátě setu již nezabránili. První setbol utkání přichází po nečekané smeči domácího nahrávače (24:18 - Mateusz Biernat). Marek Šotola první setbol domácích odvrací důraznou smečí, ale druhý si již domácí volejbalisté pohlídali a velmi snadno získávají první sadu. Druhý set začal velmi vyrovnaně. Obě družstva se střídala v jedno-bodovém vedení až do stavu 9:9. Po ojedinělé chybě domácích na útoku se podařilo hostům porve dnes odskočit o dva body (9:11). To nenechává v klidu trenéra Dukly Michala Nekolu, který ihned zastavuje hru oddechovým časem. Po odpočinku hosté přidávají další bod dobře postaveným blokem (9:12 - Radek Mach). Vední hosty ale dlouho netěší. Dva slepené bloky domácího nahrávače Mateusze Biernata srovnávají na 12:12 a je opět vyrovnáno. Hosté dnes nečekaně kazí na útoku a tím dovolují Dukle snadno bodově odskočit na 17:15 (14:13 – do autu Marek Šotola, 17:15 - Valerii Todua další aut, tentokrát signálem středem). Koncovka setu již patřila Dukle, která využila zaváhání čerstvého vítěze ČP a po chytré smeči o konečky prstů (Andrej Grut) zvyšuje na 19:16. Další nekompromisní smeč po chyceném míči Honzy Štokra posílá Duklu do čtyřbodového vedení za stavu 20:16. Anrej Grut je dnes při chuti a dokáže bodovat ze všech postů na hřišti, další chycený míč v bod proměňuje z pipe (22:17) a domácí již vedou o krásných pět bodů. Setbol v druhé sadě na sebe nenechává dlouho čekat. Ten přichází po zkaženém podání Jihostroje (24:19 - Radek Mach). Ale i Dukla kazí své podání a druhý set nám pokračuje. Až dobře sehraný signál středem (Jakub Veselý) nám druhou sadu ukončuje a Dukla se ujímá vedení 2:0 na sety. Úvod třetí sady byl ještě vyrovnanější jak úvod druhého setu. Opět k vidění byl volejbal té nejvyšší úrovně. Hosté se snažili se zápasem ještě něco udělat a překonávali se v poli, ale na Duklu to přesto nestačilo. Nevynucená chyba nahrávače hostí (nahrávka daleko za hlavní kůl na Kraffera, který míč nedostihl) posílá Duklu do nepatrného vedení 13:11. Po neuvěřitelných zákrocích v poli druhého libera Dukly (Tomáš Kunc) se domácí smečař (Jan Štokr) nemýlí a o blok hostí zvyšuje na 17:14. I přes tříbodové vedení hosté pokračují v obětavé hře, která je vidět i na straně Dukly, jsme svědky nevídaných a moc pěkných výměn. Hostům se podařilo snížit na rozdíl jediného bodu (20:19), protože míč domácímu hráči propadl mezi prsty. Ale ani to domácí nezastavilo. V koncovce přicházejí dvě nevynucené chyby Jihostroje na útoku (23:20 – Petr Michálek po lajně do autu, 24:20 – Petr Michálek zřejmě smeč do anténky), které darují Dukle několik mečbolů. První mečbol si kazí Dukla sama smečí do autu, ale druhý již proměňuje Bartosz Pietruczuk tvrdou smečí z hlavního kůlu do ostré diagonály a Dukla vítězí 3:0 na sety a dostává se dvě kola před koncem do čela průběžné tabulky UNIQA extraligy mužů. Autor: Zdeněk ŠOLC