HostéBenátky nad Jizerou
Datum, čas9.3.2019 18:00
Skóre3:1
Sety

Domácí nastoupili v pozměněné sestavě s Jirkou Srbem na nahrávce a Patrikem Indrou na univerzálním postu. To hostům chyběl nahrávač Braňo Skladaný a na jeho post musel Jonáš Celerýn. První set patřil Dukle. Pouze v úvodu se Benátky zásluhou bezchybného výkonu držely, ale za stavu 8:6 již začíná úřadovat domácí univerzál Patrik Indra a domácí začínají bodově odsakovat. Další plusový bodík přidává přímým bodem z podání Libor Leikep (9:6) a když Benátky smečují do autu, rozdíl mezi družstvy již čítá čtyři body (10:6). Po oddechovém čase benáteckého trenéra Vladimíra Němečka Dukla přidává další bod (11:6) a s velkým bodovým náskokem začíná vládnout na liberecké palubovce. Hosté z přemíry snahy dost kazí na útoku a koncovka setu na sebe nenechává dlouho čekat. Hosté se nesmiřují s vývojem setu a za protesty dokonce vidí žlutou kartu (za stavu 21:12). Poslední dva body patří Aleši Holubcovi. Dva úspěšné signály středem a Dukla se ujímá vedení 1:0 na sety. I ve druhém setu začala Dukla velice dobře a snadno si získává tříbodové vedení (7:4 - smeč Benátek končí v autu a nahrávači propadl míč mezi prsty). Při podání Honzy Teubnera se stav rychle mění a když zaznamenává své první eso, je vyrovnáno (7:7). Až do stavu 15:15 se obě družstva přetahují o nepatrné vedení, ale v koncovce hosté několikrát zablokovali liberecké smečaře (6 bloků ve druhé sadě) a z ničeho nic tu máme setbol hostů (blok Jakub Rybníček – 20:24). Hned první setbol hosté proměňují (aut Dukly) a je vyrovnáno. Benátky příjemně naladěny vítězstvím v setu se do Dukly v úvodu třetí sady pustily ve velkém stylu a zaslouženě se ujímají vedení 1:5. Domácí trenér rychle zatahuje ruční brzdu v podobě střídání. Na palubovku posílá Honzu Štokra, který se ihned zapojuje do ofenzívy a během několika míčů je vyrovnáno (3:5 – blok Libor Leikep, 5:6 – eso Petr Šulista, 6:6 - tažený míč Benátek). Po bloku Andreje Gruta se domácí volejbalisté vrací do vedení (8:7). Po několika nechytatelných smečích Honzy Štokra se začíná lámat osud zápasu (15:11). Hosté již nedokázali na bodový újezd odpovědět a po bloku Libora Leikepa tu máme první setbol třetího setu (24:18). Hned první domácí proměňují. Petr Šulista využívá nepřesný příjem podání Benátek a hned z první boduje a Dukla je ve vedení 2:1 na sety. Čtvrtý set byl vyrovnaný do stavu 11:12 pro hosty (blok Jakub Rybníček). Při podání Patrika Indry se začíná Dukle dařit bodově Benátkám odskočit (13.12 – eso, 14:12 – Libor Leikep po špatném příjmu z první smečuje). Získaný náskok si již Dukla pohlídala a při podání Andreje Gruta již vedla 22:16 (eso). První mečbol utkání spadl Dukle do klína po zkaženém podání Benátek (24:18). Filip Nesvačil je proti konci utkání a zalívkou získává podání na stranu Benátek. Další mečbol si již Dukla pohlídala. Petr Šulista velmi tvrdou smečí z hlavního kůlu se nemýlí a je rozhodnuto. Domácí vítězí 3:1 a do play off půjdou z druhého místa. Za bezchybný výkon dnes zaslouží velkou pochvalu oba rozhodčí. Autor: Zdeněk ŠOLC