thumb

Volejbalisté Liberce uspěli i v Srbsku, ve Vyzývacím poháru postupují (idnes.cz)

23. 1. 2013

Jméno soupeře pro další kolo se Severočeši dozvědí až ve středu, kdy je na programu odveta mezi Maccabi Tel Aviv a finským týmem Hurrikaani-Loiamaa. První zápas vyhráli Seveřané 3:0.

Svěřenci trenéra Michala Nekoly vrátili Vojvodině dva roky staré vyřazení v evropském poháru, o kterém tehdy rozhodl až takzvaný zlatý tie-break. Na ten tentokrát nedošlo, přestože zápas nebyl tak jednoznačný jako v Česku, kde soupeř ani jednou nedosáhnul na dvacet bodů, a Liberečtí v Srbsku poprvé v soutěži ztratili set.

Po hladkých výhrách nad nizozemským Tilburgem, CSKA Sofia i v prvním utkání s Vojvodinou přišla první ztráta Liberce až ve druhé sadě odvety. Tu první vyhrál aktuální lídr české extraligy 25:22, v koncovce druhé ale ztratil nadějný náskok a prohrál ji 23:25.

Když pak ale hosté zvládli dramatickou koncovku třetí sady v poměru 27:25, další komplikaci už nepřipustili. Po 106 minutách hry proměnili mečbol na 25:17 a mohli slavit postup.

Vyzývací pohár - osmifinále, odveta

Vojvodina Novi Sad - Dukla Liberec 1:3 (-22, 23, -25, -17)
Rozhodčí:
Stoica (Rum.), Harizanov (Bul.). Čas: 106 min. Diváci: 250. První zápas 0:3, postupuje Liberec.