thumb

Benátečtí volejbalisté počtvrté v řadě získávají pohár starosty města Benátek

16. 9. 2013

Letos to ale vypadalo, že obhajoba domácích bude velmi těžká. Liberec na turnaj přijel sice bez reprezentantů, kteří se připravují na blížící se ME (smečař Tomáš Hýský a libero Václav Kopáček – ČT 4 pátek 20.9.2013, 20:00 ČR : Bulharsko, sobota 21.9.2013, 18:00 ČR : Rusko a neděle 22.9.2013,  15:00 ČR : Německo), přesto v silném složení. Volejbalový oddíl Příbram představil hned tři své největší posily. Univerzála Jakuba Novotného, který ještě nedávno nastupoval se lvíčkem na prsou za ČR, účastníka olympiády v Londýně smečaře Australana Luke Smitha (202 cm) a blokaře Maxwella Burta (205 cm) z Kanady. Dukla s Příbramí se utkala hned v prvním pátečním utkání. Utkání bylo velmi vyrovnané a dlouho to vypadalo, že rozhodnutí, kdo zvítězí, padne až v tiebreaku. Ve čtvrtém setu měla Dukla dokonce tři setboly (24:22 a 25:24), ale ty se jí nepodařilo proměnit a tak udeřila Příbram, která proměnila hned svůj první mečbol a připsala si do tabulky tři body. Druhé pateční utkání patřilo domácím hráčům, kteří s přehledem přehráli SKV Ústí nad Labem 3:0.
V sobotu se nejprve představila Dukla proti Ústí a i zde se projevil propastný výkonnostní rozdíl. Ústí opět nezískalo ani set a velmi rychle Dukle podlehlo. Nádherný volejbal mohli shlédnout diváci v benátecké hale ve druhém sobotním utkání. Domácí tým již prohrával 0:2 na sety, přesto se nevzdal. Zlepšenou a hlavně pestrou hrou na síti dokázal utkání otočit. Těsně zvítězil v neuvěřitelně dramatické koncovce čtvrté sady (29:27) a potom získal i rozhodující tiebreak a připsat si důležité dva bodíky do celkové tabulky. Zaskočená Příbram dokonce v dalším utkání ztratila první sadu s Ústím, ale potom se rychle oklepala a rozdílem třídy zvítězila. V posledním utkání proti sobě nastoupila družstva Benátek a Dukly. Papírovým favoritem byla Dukla, ale Benátky předvedly velmi bojovný výkon s bezchybným zakončením, podpořeným kvalitním podáním a hlavně nahrávkou (Jaroslav Škach). Pouze ve třetím setu byl Liberec blízko zisku setu, ale vyrovnanou koncovku zvládlo Karbo na jedničku z hvězdičkou a získalo počtvrté v řadě pohár starosty města Benátek.

Výsledky:
Pátek 13.9.2013:
VK Dukla Liberec : VO Příbram                    1 : 3 (-20,23,-19,-25)
VK Karbo Benátky : SKV Ústí nad Labem     3 : 0 (13,15,18)
Sobota 14.9.2013:
VK Dukla Liberec : SKV Ústí nad Labem       3 : 0 (18,16,23)
VK Karbo Benátky : VO Příbram                            3 : 2 (-14,-21,19,27,11)
SKV Ústí nad Labem : VO Příbram               1 : 3 (23,-14,-16,-14)
VK Karbo Benátky : VK Dukla Liberec          3 : 0 (16,16,24)